Fyzioterapie

Záruka vaší spokojenosti
Přečíst více

Metody

Manuální lymfodrenáž

Lymfatická masáž je jemná hmatová technika zaměřená na lymfatický systém. Je prováděna malým tlakem bez použití olejů či emulzí, kruhovitými pohyby a cílem této metody je zlepšit odtok lymfy (tekutiny, která zůstává v mezibuněčném prostoru).

Manuální lymfodrenáž podporuje základní funkce lymfatického systému:

Vzhledem k tomu, že se jedná o metodu s léčebným efektem, musí být dodržován přesně stanovaný postup a nesmí být překročen daný počet hmatů. Rovněž je nutné vyvíjet přiměřený tlak v určené hodnotě.

V kosmetické sféře napomáhá při snižování nadváhy, při odvodnění, v boji s celulitidou, Lymfatická masáž obličeje regeneruje, vyhlazuje a omlazuje pokožku obličeje.

Lymfatická masáž je doporučována jako prostředek na zvýšení imunity a detoxikaci organismu. Tato terapie také zvyšuje kondici o 10 až 15%, tedy je vhodná i pro výkonnostní sportovce. Není však doporučeno tuto masáž provádět v době maximálního tréninku, vždy se zařazuje v přípravné fázi.

Dalším účinkem je celkové zklidnění mysli a relaxace. Někdy je tato masáž vyhledávána (převážně ženami) právě pro své relaxační působení. Můžeme ji tedy nazvat i "antistresovou". Sestava hlavy a obličeje také preventivně pomáhá proti bolestem hlavy a migrénám.

V neposlední řadě musíme zmínit i pozitivní vliv na menstruační cyklus ženy. Úpravou tekutin našeho těla dochází i k lepší funkci pohlavních orgánů. Důsledkem je harmonizace menstruačního cyklu, úprava délky, síly krvácení i snížení napětí (fyzického i emočního) v premenstruálním období.