Fyzioterapie

Záruka vaší spokojenosti
Přečíst více

Metody

SM systém (Smíškova metoda)

Spirální stabilizace páteře, nebo též SM systém  je efektivní  metodou cvičení, jejímž autorem je MUDr. Richard Smíšek.  Jedná se o terapeuticko-preventivní koncept, který pomocí optimálního zapojování spirálních svalových řetězců stabilizuje a mobilizuje páteř.  Efektem SM systému je též prolongace páteře (její vytažení  v ose vzhůru), což umožňuje regeneraci meziobratlové ploténky a navozuje správné držení těla, které je podkladem pro správný stereotyp chůze.  

Indikací pro cvičení SM systému je mnoho, neboť toto cvičení je komplexní terapeutický koncept, při kterém zapojíme doslova celé tělo. Cviky opět volíme individuálně dle každého klienta. Daným cvičením řešíme funkční poruchy v oblasti páteře (skoliozy, protruze či hernie meziobratlové ploténky, VAS – vertebrogenní algický syndrom – bolesti páteře, VDT – vadné držení těla, kompenzace jednostranného přetěžování osového aparátu – pracovní, sportovní,…), dále funkční poruchy v oblasti kloubů (artrózy, deformity v oblasti nohou – plochonoží, vbočené palce, aj.

SM systém je vhodné cvičení pro děti i dospělé.

Cvičení je vhodné i jako prevence daných potíží, dále ke zvyšování kondice, ovlivnění kardiovaskulárního systému. V našem zařízení máme i skupinové cvičení dále viz skupinové cvičení.